Yüzme Kursu

Maltepe Yüzme Havuzunda şuan hizmet veremiyoruz

Maltepe Yüzme Havuzu, Yüzme Kursu Programı

Yetişkinler [ +15 Yaş] Aylık Program

ÇARŞAMBA + CUMA 20:30 – 21:30
SALI + PERŞEMBE 20:30 – 21:30

Küçükler [ 06 – 14 Yaş ] Aylık Program

ÇARŞAMBA + CUMA 12:00 – 13:00 13:00 – 14:00 14:00 – 15:00 18:00 – 19:00
CUMARTESİ + PAZAR 15:30 – 16:30 16:30 – 17:30

Minikler [ 03 – 05 Yaş ] Aylık Program

CUMARTESİ + PAZAR 13:00 – 14:00 14:00 – 15:00

Görmekte olduğunuz bu sayfada Maltepe Yüzme Kursu hakkında toplam 20 adet soruya yanıt bulacaksınız.
Aşağı doğru sıralanmış bilgileri inceledikten sonra cevabını bulamadığınız sorularınız veya randevu talepleriniz için ilgili koordinatörlerimiz size yardımcı olmaktan keyif duyarlar.

KÜÇÜKLER KURSU ( 06 – 14 Yaş)

Haftada 2 Gün Aylık Ücret: 400 tl

YETİŞKİNLER KURSU +15 Yaş)

Haftada 2 Gün Aylık Ücret: 400 tl

ÖZEL DERS

8 seanstan oluşan birebir özel ders paketi 1500 tl
8 seanstan oluşan iki kişilik özel ders paketi, kişi başı 1200 tl
8 seanstan oluşan üç kişilik özel ders paketi, kişi başı 1000 tl
Paket almadan tek seanslık birebir özel ders ücreti 250 tl

Sayfadaki güncel bilgileri inceledikten sonra çalışmalarımızı izleme, yüzme havuzumuzu inceleme, eğitmenlerimiz ile tanışma, çalışmalarımız hakkında bilgi alma vs. için ilgili koordinatörümüzden randevu almalısınız. Randevularımızı çalışmaların yapıldığı saatlere denk getirmeye gayret ediyoruz. Böylece üye adaylarımız yapılmakta olan çalışmaları yakından izleme fırsatı bulmaktadırlar.

Ziyarete geleceğinizi, koordinatörlerimize telefon ile bildiriniz, böylece sizi karşılama imkanı bulabilirler. Ulaşabileceğiniz telefon numaraları aşağıda belirtilmiştir. Tesis inceleme, çalışmaları yerinde izleme ve kayıt konularında koordinatörlerimiz size yardımcı olmaktan keyif duyarlar. Ön kayıt yaptırmak isterseniz 50 TL kaparo alınmakta olduğunu hatırlatmak isteriz. Kaparonuz yüzmeye başlayacağınız zaman aidatınızdan düşülecektir.

Çocuklar için;
Aşı Kartı Fotokopisi kabul edilmektedir. (Şayet çocuğun aşı kartı yoksa İdrar ve Hepatit B tahlili geçerlidir.)

Tüm öğrenciler karma eğitim görmektedir.

Hayır, eğitim almadan serbest yüzme seansları düzenlenmemektedir.

Hayır, maalesef tek girişlik üyelik kabul edilmemektedir.

Beceri gerektiren her spor dalı gibi yüzme sporu da gen transferinin ön plana çıktığı branşlardandır. Yani ebeveyninizden aldığınız genetik beceri ile yakından alakalıdır. Bu nedenle yüzmeyi kaç derste öğreneceğinizi tahmin etmek zordur, ancak tecrübeyle söylenebilir ki; ortalama yetenekteki bir kişinin su duygusunu kazanması, suyun kaldırma kuvvetine inanması, suyla barışması, can güvenliğini sağlayacak kadar kendi kendine yüzebilmesi için 8 seans yeterlidir. Biz buna tay-tay yüzme ismini uygun gördük. Bir bebeğin yürümeyi öğrenmeden önce emeklemesine benzetebilirsiniz. Ancak hedefinizi biraz daha yüksek tutmanız halinde yani yüzme tekniğinizi geliştirmek için ise daha fazla zamana ihtiyacınız olduğunu kabul etmelisiniz. Küçük yaşlarınızda yaptığınız diğer sporlar, beslenme alışkanlığınız, mesleğinizin ne denli hareketli veya stabil olduğu, yüzme eğitmeninizin tecrübesi gibi birçok etken daha etkili yüzüp yüzemeyeceğinizi belirleyen temel faktörlerdendir. Bu sebeple yüzme öğretmeninizi seçerken fiyatına değil tecrübesine ve referanslarına göre karar vermelisiniz.

Evet yüzme öğreneceğinizi garanti ediyoruz. Ne kadar sürede öğreneceğinizi sizin kişisel yeteneğiniz, su korkunuz, spor geçmişiniz vb. belirler. Süreç konusunda hiç bir eğitim kurumu önceden tahminde bulunamaz. Çünkü yüzme eğitimi kişiye özgüdür. Önemle hatırlatmak isteriz ki; temel yüzme eğitimi süresince dersleri aksatmamanızı tavsiye ediyoruz.

Prensip olarak katılmadığınız derslerin telafisi yapılmaz.

Kredi kartı pos cihazı kullanmıyoruz. Üyelikler aylık olarak yapılmaktadır ve aidatınız  ilk kayıt sırasında nakit olarak tahsil edilir. Daha sonrasında devam etmek isteyen üyeler üyeliklerini tazelemek isterlerse; üyeliklerinin bitimine 1 gün kala erken ödeme yaparak üyeliklerini yenileyebilirler.  Bu konudaki sorumluluk üyeye ait olup, önceden bilgi vermediği sürece üyeliğini sonlandırma hakkı kulübümüzde saklıdır.

Bone. ( İlk Kayıtta Bone Hediyemizdir. )
Klor gözlüğü.
Mayo veya Şort.
Kaymaz tabanlı terlik.
Havlu.
Şampuan.

Kontenjanımız sınırlıdır. Planladığınız zaman başlayabilmeniz için ön-kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Evet 3-5 yaşındaki çocuklar için yüzme eğitimi veriyoruz.

Servis aracı hizmeti verilmemektedir. Tüm yaş gruplarında ulaşım üyelere aittir.

Evet, 6-14 yaş arası küçük çocuklar için yüzme eğitimi veriyoruz.

Evet, 15 yaş ve üstü yetişkinler için yüzme kursu düzenliyoruz.

Çok sınırlı ve az zamanı olanlar, aşırı su korkusu olan veya daha önce boğulma tehlikesi atlatmış ya da böyle bir olaya şahit olmuş olanlar, yakında evlenip balayına gidecek olanlar, çok parası olanlar 🙂 özel yüzme dersi alabilir. Bunların dışında her zaman grup yüzme eğitimini tavsiye ediyoruz. Çünkü grup dinamiğinin psikolojik ve ekonomik etkisi önemli iki faktördür.

Yüzme eğitmenlerimizin tamamı üniversitelerin beden eğitimi ve spor yüksek okullarından (B.E.S.Y.O.) mezun olmuş akademisyenlerden ve/veya uzun yıllar yüzücülük yapmış eski sporculardan oluşur

  • * Kesin kayıttan önce mutlaka yapılan dersleri izleyin,
  • * Mümkünse yüzme eğitmeniniz ile görüşün,
  • * Yüzme havuzunun su kalitesi hakkında bilgi isteyin,
  • * Kurumun referanslarını sorgulayın,
  • * Yüzme havuzunun soyunma odalarını, duşları vs. inceleyin,
  • * Havalandırma kalitesini inceleyin. Zira astım hastaları için bu çok önemlidir.